Tulospalvelu 2010

Pistepörssi 2010

Pelatut ottelut, sarjataulukot ja sijoitukset.

G02-03-juniorit 
 
LOHKO A. Sarjataulukko
A1 OLS G-Tiikerit Musta           3 2 1 0 30-8  5
A2 Kiekko-Gunkut                  3 2 1 0 22-12 5
A3 OLS G-Ketut                     3 1 0 2 13-27 2
A4 KeKi                                3 0 0 3 9-27  0


LOHKO B. Sarjataulukko
B1 OLS G-Pantterit     2 2 0 0 16-3 4
B2 OLS G-Gepardit     2 1 0 1 15-4 2
B3 OFBC Saba-Kärpät 2 0 0 2 0-24 0
 
1-kertainen sarja (2-3 ottelua per joukkue). Lohkojen kaksi parasta 
välieriin. 3.-4.sijoittuneet pelaavat toisiaan vastaan 1-kertaisen 
sarjan, jossa ratkaistaan sijat 5.-7. 
 
G-JUNIORIT OTTELUOHJELMA 
 
LOHKO A 
LA 22.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, ORANSSI KENTTÄ 
09:00 OLS G-Ketut - OLS G-Tiikerit Musta 2-12
09:35 Kiekko-Gunkut - KeKi 7-3
10.45 KeKi - OLS G-Ketut 6-8
11.20 OLS G-Tiikerit Musta - Kiekko-Gunkut 6-6
12.30 OLS G-Ketut - Kiekko-Gunkut 3-9
13:05 OLS G-Tiikerit Musta - KeKi 12-0
  
LOHKO B 
LA 22.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, ORANSSI KENTTÄ
10:10 OFBC Saba-Kärpät - OLS G-Gepardit 0-12
11.55 OLS G-Pantterit- OLS G-Gepardit 4-3
13:40 OFBC Saba-Kärpät - OLS G-Pantterit 0-12
 
SU 23.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, ORANSSI KENTTÄ 
09:00 SIJOITUSSARJA OLS G-Ketut - OFBC Saba-Kärpät 10-0
09:35 VÄLIERÄ OLS G-Tiikerit Musta - OLS G-Gepardit 6-5 rl
10:10 VÄLIERÄ OLS G-Pantterit - Kiekko-Gunkut 8-1
10:45 SIJOITUSSARJA KeKi-OLS G-Ketut 3-9
11:20 G - PRONSSIOTTELU OLS G-Gepardit - Kiekko-Gunkut 8-2
11:55 SIJOITUSSARJA KeKi- OFBC Saba-Kärpät 12-1
12:30 G-LOPPUOTTELU OLS G-Tiikerit Musta - OLS G-Pantterit 5-3

ALEMPI SIJOITUSSARJA, SIJAT 5.-7.
OLS G-Ketut              2   2 0 0  19-3  4
KeKi                         2   1 0 1   4-21  2
OFBC Saba-Kärpät    2   0 0 2  1-22  0

 

G-junioreiden Nordic Floorball Games -sijoitukset

1. OLS G-Tiikerit Musta

2. OLS G-Pantterit

3. OLS G-Gepardit

4. Kiekko-Gunkut

5. OLS G-Ketut

6. KeKi

7. OFBC Saba-Kärpät


F00-01-juniorit 


LOHKO A. Sarjataulukko
A1 K-Oulu Feijarit       4 2 2 0 16-12 6
A2 Merikotkat            4 3 0 1 15-8    6
A3 Ahmat Oranssi      4 1 2 1 13-12  4
A4 OLS F-Gepardit     4 1 1 2 15-17  3
A5 OFBC Mustat        4 0 1 3 7-17    1

LOHKO B. Sarjataulukko
B1 OLS F-Karhut           4 3 0 1 18-9 6
B2 Ahmat Sininen          4 2 1 1 16-15 5
B3 OLS F-Kojootit         4 2 0 2 13-10 4
B4 OFBC                     4 1 1 2 10-12 3
B5 HaHe                     4 1 0 3 8-19 2

 
F-JUNIORIT OTTELUOHJELMA 
 
LOHKO A 
LA 22.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, SININEN KENTTÄ 
09:00 OFBC Mustat - OLS F-Gepardit 0-4
09:35 K-Oulu Feijarit - Ahmat Oranssi 2-2
10:10 Merikotkat - OLS F-Gepardit 5-2
10:45 OFBC Mustat - K-Oulu Feijarit 4-4
11.20 Ahmat Oranssi - Merikotkat 0-1
11:55 Merikotkat - OFBC Mustat 5-1
 
ORANSSI KENTTÄ 
14:15 OLS F-Gepardit - K-Oulu Feijarit 2-5
14:50 OFBC Mustat - Ahmat Oranssi 2-4 
15:25 K-Oulu Feijarit - Merikotkat 5-4
16:00 OLS F-Gepardit - Ahmat Oranssi 7-7
 
LOHKO B 
LA 22.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, SININEN KENTTÄ 
12:30 OLS F-Kojootit - OFBC 5-1
13:05 Ahmat Sininen - OLS F-Karhut 3-8
13:40 HaHe - OLS F-Kojootit 4-3
14:15 OLS F-Karhut - OFBC 3-2
14:50 Ahmat Sininen - OLS F-Kojootit 3-2
15:25 HaHe - OFBC 1-4
 
SU 23.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, SININEN KENTTÄ 
09:00 Ahmat Sininen - HaHe 7-2
09:35 OLS F-Kojootit - OLS F-Karhut 3-2
10:10 Ahmat Sininen - OFBC 3-3
10:45 OLS F-Karhut - HaHe 5-1

F-FINAALIVAIHE, OULUN ENERGIA-AREENA

SININEN KENTTÄ
11:55 VÄLIERÄ A1 K-Oulu Feijarit-B2 Ahmat Sininen 5-8
12:30 VÄLIERÄ B1 OLS F-Karhut -A2 Merikotkat  1-5
13:05 SIJOITUSOTTELU A5 OFBC Mustat-B5 HaHe 5-1

ORANSSI KENTTÄ 
13:40 SIJOITUSOTTELU A4 OLS F-Gepardit - B4 OFBC 4-1
14:15 SIJOITUSOTTELU A3 Ahmat Oranssi-B3 OLS F-Kojootit 7-4
14:50 F-PRONSSIOTTELU K-Oulu Feijarit - OLS F-Karhut 4-3
15:25 F-LOPPUOTTELU Ahmat Sininen - Merikotkat 7-8
 
*1-kertaiset alkulohkot (4 ottelua per joukkue) 
*2 parasta per lohko välieriin. Loppu- ja pronssiottelu 
*Lohkojen 3.-5. sijoittuneet pelaavat sijoitusottelut. 

F-junioreiden Nordic Floorball Games -sijoitukset

1. Merikotkat

2. Ahmat Sininen

3. K-Oulu Feijarit

4. OLS F-Karhut

5. Ahmat Oranssi 

6. OLS F-Kojootit

7. OLS F-Gepardit

8. OFBC

9. OFBC Mustat

10. HaHe


E98-99-juniorit 

LOHKO A. Sarjataulukko
A1 OLS E98                         4 4 0 0 45-1  8
A2 OLS E-Ketut                   4 3 0 1 19-19 6
A3 KemPa                           4 2 0 2 18-26 4
A4 OLS E-Karhut Keltainen   4 1 0 3 11-30 2
A5 OFBC                            4 0 0 4 8-30  0

LOHKO B. Sarjataulukko
B1 Merikoski SBT         4 4 0 0     35-6 8
B2 OLS E-Pantterit       4 2 0 2    20-20 4
B3 Jäälin Jätkät           4 2 0 2    23-23 4
B4 OLS E-Sudet           4 2 0 2    15-16 4
B5 OLS E-Kojootit        4 0 0 4     7-35 0

Tasapisteissä sijoituksen ratkaisi kolmen joukkueen keskinäisten ottelujen maaliero.

E-JUNIORIT OTTELUOHJELMA

LOHKO A 
LA 22.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 2 
09:00 OLS E-Karhut Kelt. - OFBC 5-2
09:35 OLS E98 - OLS E-Ketut 9-1
10:30 OLS E-Karhut Kelt. - OLS E98 0-12
11:05 KemPa - OFBC 7-2
11:40 OLS E-Karhut Kelt. - OLS E-Ketut 3-8
12:15 OLS E98 - KemPa 12-0
12:50 OFBC - OLS E-Ketut 4-6
 
SU 23.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 1 
23.5.2010 9:00 KemPa - OLS E-Ketut 3-4
23.5.2010 9:35 OLS E98 - OFBC 12-0
23.5.2010 10:10 OLS E-Karhut Kelt. - KemPa
   
LOHKO B 
LA 22.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 2 
13:25 OLS E-Kojootit - OLS E-Sudet 0-7
14:00 OLS E-Pantterit - Merikoski SBT 0-8
14:35 Jäälin Jätkät - OLS E-Sudet 8-3
15:10 OLS E-Pantterit - OLS E-Kojootit 8-3
15:45 Jäälin Jätkät - Merikoski SBT 2-10
16:55 OLS E-Kojootit - Merikoski SBT 3-12
17:30   OLS E-Pantterit - Jäälin Jätkät 9-5
 
SU 23.05.2010 NALLISPORT KENTTÄ 2 
9:00 OLS E-Sudet - Merikoski SBT 1-5
9:35 Jäälin Jätkät - OLS E-Kojootit 8-1
10:10 OLS E-Sudet - OLS E-Pantterit 4-3
 
E-FINAALIVAIHE

NALLISPORT KENTTÄ 2 
10:45 A5 OFBC-B5 OLS E-Kojootit 3-0
11.20 VÄLIERÄ A1 OLS E98 - B2 OLS E-Pantterit 5-1
11.55 VÄLIERÄ B1 Merikoski SBT-A2 OLS E-Ketut 7-2
12:30 A4 OLS E-Karhut Kelt. - B4 OLS E-Sudet 1-9
13:05 A3 KemPa -B3 Jäälin Jätkät 2-4

OULUN ENERGIA-AREENA 
13:50 E-PRONSSIOTTELU OLS E-Pantterit- OLS E-Ketut 9-8 rl
14:25 E-LOPPUOTTELU OLS E98 - Merikoski SBT 6-1
 
*1-kertaiset alkulohkot (4 ottelua per joukkue) 
*Lohkojen 2 parasta per lohko välieriin. Loppu- ja pronssiottelu 
*Lohkojen 3.-5. sijoittuneet pelaavat sijoitusottelun. 

E-junioreiden Nordic Floorball Games -sijoitukset

1. OLS E98

2. Merikoski SBT

3. OLS E-Pantterit

4. OLS E-Ketut

5. Jäälin Jätkät

6. KemPa

7. OLS E-Sudet

8. OLS E-Karhut Keltainen

9. OFBC

10. OLS E-Kojootit

 
D96-97-juniorit 

LOHKO A. Sarjataulukko
A1 OLS D96    3 3 0 0 21-12 6
A2 Laser HT    3 2 0 1 11-7  4 (1.33 per ottelu)
A3 OLS D97/2 3 1 0 2 11-10 2
A4 KeKi Blue   3 0 0 3 1-24  0

LOHKO B. Sarjataulukko
B1 OLS D97         3 3 0 0 28-0 6
B2 KeKi White       3 2 0 1 7-8 4 (1.33 per ottelu)
B3 OLS D-Puumat  3 1 0 2 12-13 2
B4 OLS D-Sudet   3 0 0 3 6-22 0

LOHKO C. Sarjataulukko
C1 Happee             4 4 0 0 35-4 8
C2 Merikoski SBT    4 3 0 1 29-7 6 (1.50 per ottelu)
C3 OLS D-Gepardit   4 1 1 2 13-23 3
C4 LNM                   4 1 1 2 9-22 3
C5 OLS D-Karhut     4 0 0 4 3-33 0

Merikoski SBT parhaana lohkokakkosena välieriin.

D-96-97-juniorit OTTELUOHJELMAT

LOHKO A
LA 22.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 1 
09:00 KeKi Blue - OLS D97/2 0-7
09:35 OLS D96 - Laser HT 4-1
10.45 OLS D96 - KeKi Blue 12-0 
11:20 Laser HT - OLS D97/2 5-3
12:30 KeKi Blue - Laser HT 1-5
13:05 OLS D96 - OLS D97/2  5-1
 
LOHKO B 
LA 22.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 1 
10:10 OLS D-Sudet - OLS D97 0-12
11:55 KeKi White - OLS D-Sudet 5-1
13:40 OLS D97 - OLS D-Puumat 10-2
14:15 KeKi White - OLS D97 0-6
14:50 OLS D-Puumat - OLS D-Sudet 9-1
 
SU 23.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 1 
11.20 KeKi White - OLS D-Puumat 2-1
 
LOHKO C
LA 22.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 1 
15:25 OLS D-Karhut - OLS D-Gepardit 1-5 
16:00 LNM - Happee 0-12
16:35 Merikoski SBT - OLS D-Gepardit 11-2
17:10 OLS D-Karhut - Happee 0-12
17:45 OLS D-Gepardit - LNM 4-4
18:20 Merikoski SBT - OLS D-Karhut 12-0
 
SU 23.05.2010 NALLISPORT, KENTTÄ 1 
10:45 Happee - Merikoski SBT 4-2
11:55 Merikoski SBT - LNM 4-1
12:30 Happee - OLS D-Gepardit 7-2
13:05 LNM - OLS D-Karhut 4-2
 
D-FINAALIVAIHE NALLISPORT, KENTTÄ 1 
13:40 VÄLIERÄ B1 OLS D97 - Paras 2. Merikoski SBT 1-4
14:15 VÄLIERÄ A1 OLS D96 - C1 Happee 4-2
14:50 2.paras kakkonen LaserHT-3.paras kakkonen KeKi White 5-2
15:25 A3 OLS D97/2 - B3 OLS D-Puumat 5-2
15:50 C3 OLS D-Gepardit - A4 KeKi Blue 2-3
16:25 B4 OLS D-Sudet - C5 OLS D-Karhut 3-2
17:00 B4-C5 -ottelun voittaja OLS D-Sudet vs. C4 LNM 2-4

SU 23.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA 
16:00 D-PRONSSIOTTELU OLS D97 - Happee 0-4
16:35 D-LOPPUOTTELU Merikoski SBT - OLS D96 1-3
 
*1-kertaiset alkulohkot (3-4 ottelua per joukkue) 
*Lohkojen voittajat ja paras 2. sijoittunut välieriin. 
*LOHKOKAKKOSTEN PAREMMUUS RATKAISTAAN 
OTTELUKOHTAISEN PISTEKESKIARVON PERUSTEELLA (PISTEET/OTTELUMÄÄRÄ ALKULOHKOSSA) 
Loppu- ja pronssiottelut 
*Välierien ulkopuolelle jäävät joukkueet pelaavat sijoitusottelun. 

D-junioreiden Nordic Floorball Games -sijoitukset

1. OLS D96

2. Merikoski SBT

3. Happee

4. OLS D97

5. Laser HT

6. KeKi White

7. OLS D97/2

8. OLS D-Puumat

9. KeKi Blue

10. OLS D-Gepardit

11. LNM

12. OLS D-Sudet

13. OLS D-Karhut

 
C94-95-juniorit

Sarjataulukko
OFBC              4 4 0 0  25-2 8
MuhU               4 2 0 2 8-7 4
Merikoski SBT    4 2 0 2 10-12 4
OLS C95/2        4 1 1 2 12-16 3
OLS C-Tiikerit   4 0 1 3 5-18 1

C-juniorit OTTELUOHJELMA
 
LA 22.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, SININEN KENTTÄ 
16:45 C-Tiikerit - MuhU 0-3
17:55 OLS C95/2 - Merikoski SBT 1-3
19:05 OFBC - MuhU 5-0
 
SU 23.05.2010 URHEILUTALO 
11:05 OLS C95/2 - OLS C-Tiikerit 4-4
11:40 Merikoski SBT - MuhU 2-3
12:15 OFBC - OLS C-Tiikerit 6-0
12:50 MuhU - OLS C95/2 2-5
13:25 Merikoski SBT - OLS C-Tiikerit 5-1
14:00 OLS C95/2 - OFBC 2-7
15:00 Merikoski SBT - OFBC 0-7

OULUN ENERGIA-AREENA 
17:20 C-PRONSSIOTTELU Merikoski SBT - OLS C95/2 0-2
17:55 C-LOPPUOTTELU OFBC - MuhU 6-3

*1-kertainen alkulohko (4 ottelua per joukkue) 
*1.- 2. suoraan loppuotteluun ja 3. ja 4. pronssiotteluun


C-junioreiden Nordic Floorball Games -sijoitukset

1. OFBC

2. MuhU

3. OLS C95/2

4. Merikoski SBT

5. OLS C-Tiikerit

 

Tytöt

OLS D-Tytöt 4 3 1 0 23-4 7
OLS E-Tytöt  4 2 1 1 18-5 5
MuhU           4 0 0 4 0-32 0

Tytöt 96-99 OTTELUOHJELMA
 
Tytöt LA 22.05.2010 OULUN ENERGIA-AREENA, SININEN KENTTÄ 
16:10 OLS D-Tytöt - MuhU 9-0
17:20 OLS E-Tytöt - MuhU 5-0
18:30 OLS E-Tytöt - OLS D-Tytöt 3-3
 
SU 23.05.2010 URHEILUTALO 
09:00 OLS D-Tytöt - OLS E-Tytöt 2-1
09:45 MuhU - OLS D-Tytöt 0-9
10:30 MuhU - OLS E-Tytöt 0-9

OULUN ENERGIA-AREENA 
15:10 TYTÖT-LOPPUOTTELU OLS D-Tytöt - OLS E-Tytöt 4-5

Tyttöjen sarjan Nordic Floorball Games -sijoitukset

1. OLS E-Tytöt

2. OLS D-Tytöt

3. MuhU